Virtual server by WebSupport.sk

CMSblog

Aké CMS? Poznáme odpoveď!

Ďalšim CMS systémom, na ktorý sa bližšie pozrieme je Vanilla. K tomuto CMS som sa paradoxne dostal úplne náhodou prostredníctvom stránky Macblog.sk. Tak sa mu poďme pozrieť na zúbok.


Typ: Diskusné CMS
Aktuálna verzia: 1.1.10
Veľkosť: 560 KB (.zip)
Počet stiahnutí: Nezistené
Jazyk: EN
Odkaz na slovenskú podporu: nezistené

CMS je veľmi zaujímavý a to hneď z viacerých faktorov. Prvým je určite jednoduchosť a kompaktnosť. To sa mi veľmi pači. Systém je možne veľmi ľahko customizovať a tak ho možno nazvať aj opakom PHPBB. Napriek tejto jednoduchosti má však nemenej funkcii, teda až na editor ktorý je defaultne absolútne najjednoduchší (vlstne je to len TEXTAREA a jeden SUBMIT). Ani toto však nie je neprekonateľný problem a všetko sa to dá vyriešiť “na pár klikov” pomocou pluginu, pluginov zatiaľ nie je veľké množstvo a templatov ešte menej a teda ak si nie ste istý schopnosťou upraviť si system do podoby akú očakávate tak radšej siahnite po viac rozšírenom systéme.

Inštalácia je pohodlná, mohlo to však byť aj lepšie, čo asi najlepšie spozorujete na inštalačnom videu. Čo sa týka funkcionality, tak forum dokáže viac-menej všetko na čo si zmyslíte. Mnoho vecí síce treba nainštalovať ale je to pomerne komfortný spôsob budovania nejakej aplikácie keď tam toho máte skutočne len toľko koľko potrebujete. Systém sa komfortne ovláda, čo odcenia začiatočníci. Je richly a na databázu nenáročný. Systém ako svoje minimum vyžaduje databázu MySQL. Profily užívateľov sú riešené úplne minimalisticky a tak tam najviac “natrepete” avatara.

Čo mi tu chýba je nemožnosť akejkoľvek komunikácie prostredníctvom PM alebo inak. V administrácii nechýba triedenie tém do kategórii, zamykanie tém alebo banovací system. Niektorým sa možno bude zdať administrácia príliš jednoduchá mne však naopak to práve odceňujem. A za najväčšiu výhodu považujem možnosti integrácie do vašej stránky. Celové zhrnutie tohto systému je, že by som ho asi odporúčal všetkým, ale len pre menšie projekty.

Celkový rating bude taktiež vysoký, kvôli kompaktnosti. Ak hľadáte malinkého bračeka PHPBB, tak Vám gratulujem – našli ste Vanillu.

Zhrnutie

VýhodyNevýhody
Kompaktnosť, Customizácia, Rýchlosť, JednoduchosťPM, Editor, Inštalácia
Hodnotenie
90%

Popularity: 2% [?]

Zdieľaj:
  • Digg
  • vybrali.sme.sk
  • Pozrisi.sk
  • Twitter
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Mixx
  • Google Bookmarks
Napísané od Miroslav Mašat Dňa Február - 13 - 2010 Diskusné CMS Všetko

Zanechaj komentár